Empatijos įkvėpta verslo idėja: kodėl asmeninio asistento paslaugos yra tokios ypatingos?

Asmeninio asistento verslo idėja kaunietei Kristinai Skorupskienei kilo prieš keletą metų. Anksčiau, dirbdama farmacijos kompanijoje, dažnai lankydavosi gydymo įstaigose. Taip atsitikdavo, kad tekdavo sutikti nepažįstamų, dažniausiai vyresnio amžiaus žmonių, kurie blaškydamiesi ieškodavo reikiamo kabineto, skyriaus ar padalinio. Tekdavo juos palydėti, o pakeliui išsikalbėdavo apie jų rūpesčius, juos lydinčią vienatvę ir nuolatinį tam tikros pagalbos poreikį. Dabar Kristina šias ir kitas problemas sprendžia  siūlydama MB „Ori diena“ asmeninio asistento paslaugą.

Imtis veiksmų paskatino noras padėti ir artimųjų palaikymas

Supratusi tokios pagalbos svarbą ir būtinybę vyresnio amžiaus senjorams ar negalią turintiems žmonėms, Kristina pradėjo galvoti apie tai, kaip galėtų platesniu mastu jiems padėti. Mintis brendo pakankamai ilgai, ieškant tinkamo formato. 

Prieš daugiau nei metus, visai netikėtai, vieno draugų susibūrimo metu pasipasakojusi apie savo vizijas, netikėtai sulaukė labai daug palaikymo ir padrąsinimo teikti asmeninio asistento paslaugas, atliepiančias individualius kiekvieno asmens poreikius. Nuo tada viskas įgavo pagreitį ir šiuo metu jau puikiai veikia MB “Ori diena” asmeninio asistento paslauga.

Paklausus Kristinos ar „Ori diena“ –  slaugos paslaugų įmonė, ji papurto galvą ir patikslina, kad žmonės pagal šiuos raktažodžius juos dažnu atvėju randa, tačiau paslaugos yra susijusios su pagalba žmonėms, kurie nori kuo ilgiau gyventi pilnavertišką gyvenimą savo namų aplinkoje. MB “Ori diena” komandos tikslas – kuo ilgiau žmones įgalinti veikti patiems. Dažnu atveju tokias paslaugas užsako vaikai ar giminės, gyvenantys užsienyje, kurie negali savo tėvams ar seneliams padėti patys. 

Dažnai tenka paaiškinti, kuo tai skiriasi nuo slaugos 

„Kai klientai susisiekia su Ori diena ir paprašo pagalbos, visada susitinkame tryse ar tiek asmenų kiek pageidauja užsakovas. Vadinasi, su jais ir jų artimaisiais, pasikalbame apie dabartinę situaciją,  kuo galėtume būti naudingi. Stengiamės nustatyti poreikį. Gal tai tik vienkartinė pagalba, o gal kiekvienos dienos pasimatymai. Visi esame unikalūs ir turime skirtingų poreikių. Vienam labai svarbu kiekvieną savaitę nuvykti į turgų ir apsipirkti šviežių daržovių, antram norisi aplankyti bažnyčią ir artimųjų  kapus, trečiam reikia pagalbos susitvarkant namus, o ketvirtam – tiesiog pasivaikščioti toliau esančiame parke ar senamiestyje. Tai ne visada būna kritiniai poreikiai susiję su sveikata ar finansais, kuriais taip pat esant reikalui rūpinamės. Neretai padedame klientams suvaldyti sudėtingus administracinius procesus, taip suteikdami stabilumo ir saugumo jausmą. Tubūt niekam ne paslaptis, kad net ir esant dar pilnai darbingo amžiaus, visos elektroninės identifikavimo ir e-sveikatos registracinės sistemos dažnam kelia stresą, todėl pagalba vyresnio amžiaus žmonėms yra tiesiog nepamainoma “ – pasakoja Kristina. 

Bendravimo pradžios procesas

Susipažinimas visada yra nemokamas. Įsiklausius į poreikius, yra sudaromas pasiūlymas pirmam mėnesiui, jis pristatomas paslaugos gavėjui ir užsakovui. Jeigu viskas tinka visoms pusėms sudaroma sutartis. Pasirašius dokumentus pradedama bendrauti. 

“Visada stengiamės bendravimui priskirti vieną žmogų ir tarp jų kurti bendrystės pojūtį. Siekiame, kad laikas praleistas kartu, tarp dviejų skirtingų asmenybių kurtų emocinius mainus. Todėl ir šių paslaugų apmokėjimas skaičiuojamas ne už atliktus konkrečius veiksmus, o už laiką praleistą kartu. Pagal tai kokios pagalbos reikia, paskaičiuojame kiek laiko gali prireikti atliepiant to žmogaus poreikius, sudarome susitikimų grafiką, kurį esant poreikiui keičiame. Minimalus valandų skaičius per vieną apsilankymą  yra 2 valandos, arba 8 valandos per mėnesį, jeigu lankomąsi vieną kartą per savaitę. Toks abonementas šiuo metu kainuoja 96 eurus. Siūlomų abonimentų spektras platus, pilnai galintis patenkinti kiekvieno užsakovo asmeninus poreikius.“ – pasakoja Kristina. 

Šiuo metu MB “Ori diena” savo paslaugas teikia dviejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose Kaune ir Vilniuje. Paslaugų žemėlapyje taip pat  –  Kėdainiai, Marijampolė, Šiauliai, Jurbarkas ir aplink šiuos miestus išsidėstę rajonai. Kristinos tolimesnis planas – plėtra ir į kitus šalies miestus, siekiant suteikti kuo daugiau pagalbos asmenims kuriems jos reikia. 

„Pasikalbėjus su įvairių šeimos centrų specialistais ar gydytojais, girdžiu, kad asmeninių asistentų poreikis šalyje vis labiau auga, žmonės pradeda suprasti  šių paslaugų naudą. Dauguma jų labai džiaugiasi išgirdę, kad plėtoju tokią veiklą ir padedu pas juos besilankantiems pacientams. Taip pat išreiškia norą parekomenduoti MB “Ori diena” paslaugas žmonėms iš savo rato, kurių giminaičiai gyvena užsienyje ir ieško būtent tokių paslaugų.“ – sako Kristina ir tikisi, kad jos įkurta „Ori diena“ prisidės prie šviesesnės senjorų ateities.

 

„Ori diena“ asmeninis asistentas pasirūpins vienišais žmonėmis, kuriems trūksta šilto pokalbio, šviežiai paruoštų pietų, registravimo, pavežėjimo ar palydėjimo pas gydytoją. Kartu skaitysime, vaikščiosime, kalbėsimės žmogui aktualiomis temomis, išmoksime išmaniomis ryšio priemonėmis susisiekti su svetur gyvenančiais artimaisiais. Asmeninis asistentas skirtas žmonėms, kuriems nėra reikalinga slauga. Individualus lankymo ir veiklų grafikas sudaromas kiekvienam klientui pagal asmeninius poreikius. Kviečiame pasikalbėti jau dabar telefonu + 37069555077 arba el. paštu info@oridiena.lt